+48 576 749 825 [email protected]

Poradnik początkującego strzelca

Poznaj podstawy strzelectwa, zasady bezpieczeństwa i dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając swojej pierwszej wiatrówki.

Kliknij i zobacz

Kalkulator energii wiatrówki

Sprawdź jak ą energią dysponuje Twoja wiatrówka. Przelicz FPSy na m/s, jardy na metry etc.

Włącz!

Cele do wiatrówek – Stojak magnetyczny – DIY

utworzone przez

Strzelanie tarczowe to bardzo dobra zabawa jednak cele do wiatrówek innego rodzaju to doskonała odskocznia od wykręcania wyników i skupień. Dlatego tez poniżej mój magnetyczny stojak na kapsle i historia jego powstania.

stojak magnetyczny diy - cele do wiatrówek

Jako osoba nieposiadająca dużego podwórka, na którym na stałe mogę sobie ustawić strzelnicę muszę w bagażniku wozić wszystko, czego potrzebuję do szybkiego rozstawienia i spakowania strzelnicy w plenerze. Co za tym idzie cenię sobie mobilność, składność i kompaktowość swoich gadgetów strzeleckich.

Cele do Wiatrówek - stojak magnetyczny

Jak już napisałem we wstępie – strzelanie do czegoś poza tarczami świetnie odpręża i daje wiele radości. Kapsle po piwie doskonale się do tego nadają jednak problemem jest ich „montaż” czy ustawienie. Przez dłuższy czas o tego wykorzystywałem listwę magnetyczną wyciągniętą ze starej lodówki i zwyczajnej deski – ogromnym plusem tego rozwiązania było to, że nic nie kosztował, ale minusem było to, że deska dość szybko ulega uszkodzeniu, a i ta taśma magnetyczna bardzo łatwo ulegała uszkodzeniu i zniszczeniu.

Dlatego też wychowany na Pomysłowym Dobromirze i Adamie Słodowym wpadłem na inny pomysł i oto on… krótki kurs jak zbudować magnetyczny stojak na kapsle.

Stojak magnetyczny – cele do wiatrówek – DIY

Cele do wiatrówek zrób to sam - stojak magnetyczny

Czego potrzebujemy:

– jakiś płaskownik – ja znalazłem u siebie w warsztacie coś takiego jak widać na zdjęciach

– śruby do skręcenia płaskowników razem tak, aby można było go wbić w ziemię

– magnesy neodymowe – są bardzo mocne, dlatego tez można kupić bardzo małe. Kupujemy ich tyle ile chcemy mieć kapsli na listwie – w moim przypadku 10 sztuk.

– pistolet na gorący klej

-sztyfty klejowe do pistoletu

Cele do wiatrówek DIY magnesy neodymowe
Cele do wiatrówek DIY magnesy neodymowe

Jeśli listwę/płaskownik mamy bez otworów to przyda się również wiertarka, którą wiercimy otwory na magnesy. W moim przypadku, mimo że otwory już były w listwie to jednak rozwierciłem delikatnie miejsca, w których miały znaleźć się magnesy, aby mieściły się bez oporu. Magnesy powinny być na tyle cienkie, aby mogły schować się w płaskowniku.

Cele do wiatrówek - zrób to sam
Cele do wiatrówek - zrób to sam - stojak magnetyczny
Cele do wiatrówek - zrób to sam - stojak magnetyczny

Po rozwierceniu rozgrzewamy pistolet z klejem. Wylewamy kropelkę bardzo dobrze rozgrzanego kleju w otwór i wkładamy magnes tak, aby klej go otoczył, aby nie wystawał ponad listwę i aby nie był przykryty klejem.

DIY cele do wiatrówek

I to w zasadzie tyle… taką listwę oczyszczamy z nadmiaru kleju, skręcamy z drugim płaskownikiem z kształt litery T… wychodzimy, wbijamy stojak w ziemię … ustawiamy kapsle i się bawimy.

Inne cele do wiatrówek których używam to spinnery, puste bombiczki po CO2 i kilka innych, ale o tym w kolejnych tekstach.

To tyle a teraz skoro w ten deszczowy dzień i tak nie postrzelacie zapraszam na piwo – w razie gdyby ktoś zarzucił Wam, że pijecie zawsze możecie powiedzieć, że tak naprawdę piwa nie lubisz – po prostu potrzebujesz kapsli 😉

3 komentarze

 1. Hejdz

  No no taki stojak to całkiem nie głupi pomysł 🙂

  Odpowiedz
  • WiatQ

   Bardzo niegłupi i bardzo użyteczny. Dodatkowo mam jeszcze do niego przywiązane bombiczki po CO2 co również urozmaica strzelanie.

   Odpowiedz
 2. Adam

  Przedni pomysł! Strzelam tylko rekreacyjnie z Łucznika wz. 70 i z rosyjskiego Makarowa 4,5 mm.
  Jako szkielet wykorzystałem zimnogięty ceownik 30 x 15 x 2 , magnesów mam 13 ( 13 kulek BB wchodzi do magazynka i dążę do tego, by jednym magazynkiem zbić wszystkie kapsle;)) ).
  Puste bombiczki CO2 można przyczepić od spodu, postawić na górze zamiast kapsli itepe itede…
  Zabawa na 102, dzięki za dobry pomysł!

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This