+48 576 749 825 [email protected]

Poradnik początkującego strzelca

Poznaj podstawy strzelectwa, zasady bezpieczeństwa i dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając swojej pierwszej wiatrówki.

Kliknij i zobacz

Kalkulator balistyczny – wiatrówka, ASG

Kalkulator balistyczny to narzędzie które pomaga w określeniu energii kinetycznej urządzenia z którego korzystamy. W krajach takich jak Polska oraz w wielu innych obowiązują limity energii kinetycznej wiatrówek czy replik ASG oraz innych urządzeń tego typu. Dlatego też ważne jest to aby wiedzieć jaką wiatrówkę możemy kupić, jakimi przepisami jesteśmy ograniczani i jakie warunki musimy spełnić aby korzystać z danego urządzenia.
W przypadku Polski limit energii to 17J poniżej której dowolną wiatrówkę możemy kupić. Jeśli zaś wiatrówka przekracza ten limit – do jej korzystania wymagana jest rejestracja oraz inne ograniczenia. Poniższy kalkulator balistyczny pozwala na obliczenie energii kinetycznej oraz na przeliczenie energii, dystansów czy prędkości z metrycznych na imperialne i odwrotnie co pozwoli nam zrozumieć lepiej i złapać punkt odniesienia wobec tego o czym wspominają strzelcy z innych krajów w których posługują się innym systemem miar.

Jeśli widzisz jakiś błąd na stronie, jeśli coś nie działa lub działa nieprawidłowo – prosimy daj znać poprzez formularz kontaktowy lub w komentarzu poniżej.

Jeśli chciałbyś zobaczyć inne kalkulatory, przeliczniki i „ułatwiacze” życia strzelca wiatrowego – również proszę o kontakt. Strona ciągle się będzie rozwijać i powiększać tak aby pomóc każdemu z nas w „gonieniu króliczka”.

2 komentarze

  1. Paul

    Bardzo dużo informacji w jednym miejscu podanych przejrzyście – super strona

    Odpowiedz
  2. Daniel

    Bardzo fajna strona, dodałem do ekranu głwnego

    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This