+48 576 749 825 info@zwiatremwlufie.pl

Poradnik początkującego strzelca

Poznaj podstawy strzelectwa, zasady bezpieczeństwa i dowiedz się na co zwrócić uwagę szukając swojej pierwszej wiatrówki.

Kliknij i zobacz

Kalkulator energii wiatrówki

Sprawdź jak ą energią dysponuje Twoja wiatrówka. Przelicz FPSy na m/s, jardy na metry etc.

Włącz!

Wiatrówka to tylko zabawka – czyżby?

utworzone przez

Krótkie kilka słów odnośnie wiatrówek i tego jak ważne jest zabezpieczenie miejsca, w którym strzelamy. Wiatrówka, choć w limicie do 17J, choć nie wymaga rejestracji to jednak należy pamiętać, że jest to dość spora energia.

Podczas jednego z ostatnich strzelań na dystansie 100 metrów stanęła zalegająca w bagażniku samochodu butelka/bańka po płynie do spryskiwaczy… i na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, jakie były tego efekty.
Na pierwszym zdjęciu widzicie stronę, w która uderzały śruty – jak widać większość z nich przebiło pierwszą ściankę i tylko jeden czy dwa w niej utkwiły. Na drugim zaś zdjęciu jak widzicie – trafiły się również śruciny, które przebijały tylną ściankę bańki.

Strzelane oczywiście z wiatrówek w limicie śrutem KTK.

Te fotki nie powstały po to, aby się chwalić celnością czy energią wiatrówek, ani po to, aby coś udowodnić, ale po to, aby uświadomić każdemu z Was, że nawet wiatrówka w limicie, nawet tanim śrutem grzybkowym, nawet z odległości 100 metrów może wyrządzić sporą krzywdę.

Dlatego też jeszcze raz chciałbym przypomnieć – mimo że wiatrówka to wg. polskiego prawa to w zasadzie zabawka, ale jak widać bardzo niebezpieczna zabawka… gdy strzelacie bardzo mocno pilnujcie, w którą stronę wylot lufy kierujecie i czy na drodze śrutu nie znajduje się człowiek czy jakiekolwiek inne żywe stworzenie.
O tym gdzie możemy strzelać w kolejnych postach, ale niezależnie od tego gdzie będziecie strzelać – pamiętajcie że śrut po przebiciu tarczy czy puszki ma jeszcze całkiem sporo energii dlatego tez zadbajcie aby zaraz za waszym celem znajdowała się przeszkoda która wyłapie wasze trafienia, jak i wasze pudła.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This