Moja pierwsza wiatrówka

Czyli o tym jak kupić swoją pierwszą wiatrówkę, dobrze wybrać, nie dać się oszukać nieuczciwym sprzedawcom i dokonać wyboru który zapewni nam dużo zabawy i możliwość ćwiczenia swoich umiejętności strzeleckich. .

Kup cokolwiek byle postrzelać!

Nie popełniaj tego błędu. Wybór Twojej pierwszej wiatrówki przesądzi o tym czy strzelectwo stanie się Twoim hobby i pasją na lata czy chwilowym kaprysem o którym zapomnisz po wakacjach.

Nie daj się oszukać – nie trać pieniędzy na darmo.

Jaki śrut wybrać?

Śrut śrutowi nierówny. Wielu producentów, wiele rodzajów, wag, nadkalibrów i podkalibrów oraz kształtów. Który śrut wybrać aby najlepiej spełnił nasze oczekiwania i dał nam zadowalające wyniki.

Śrut grzybkowy (Domed)

Śrut płaski (wadcutter)

Śrut ostry (pointed)

Zasady bezpiecznego korzystania z wiatrówki

Mimo że wiatrówka w limicie do 17J to sprzęt sportowy taki sam jak piłka do gry, freezbee czy rakieta do tenisa jednak aby z niej korzystać bezpiecznie dla siebie i dla innych oraz korzystać tak aby służyła nam długie lata – należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Oto one.

Gzie strzelać aby było bezpiecznie

Jeśli już wiesz czym chcesz strzelać, jesli wiesz z czego chcesz strzelać i wiesz jak strzelać bezpiecznie i tak aby wiatrówka służyła długo – kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego bezpiecznego miejsca.

Strzelać można w zasadzie wszędzie – należy jednak wiedzieć jak to robić bezpiecznie.

Kliknij na poniższy obraz aby dowiedzieć się gdzie i jak możesz strzelać z wiatrówki bezpiecznie i zodnie z prawem:

Czy muszę robić przegląd zerowy?

Jedni mówią – strzelaj z tego co masz, inni mówią – tylko pełny tuning da Ci jakiekolwiek wyniki, jeszcze inni mówią – przesmaruj i będzie ok. Prawda jest taka że nie wszyscy producenci przykładają się do złożenia wiatrówki i nie zawsze to co kupujemy reprezentuje sobą odpowiednią jakość. Dowiedz się więcej o przeglądach, tuningu i tym czy warto je robić.

Mam niewielki budżet - która wiatrówka będzie najlepsza

Na podstawie naszych doświadczeń oraz opinii grup strzelectwa pneumatycznego przygotowaliśmy krótką listę najlepszych naszym zdaniem wiatrówek na które warto wydać pieniądze.

Również na blogu

Najnowsze recenzje, testy, poradniki i teksty dotyczące świata strzelectwa pneumatycznego, wiatrówek i ich użytkowania.

Umarex Legends P08 – drugowojenne wspomnienie

Umarex Legends P08 – drugowojenne wspomnienie

Umarex Legends P08 to wiatrówka mocno charakterystyczna i dla każdego, kto pamięta filmy czy seriale o II Wojnie Światowej nie obca. Jest to replika pistoletu P08 Parabellum i właśnie o tej konstrukcji i replice chciałbym powiedzieć, bo na to zasługuje.…

Pompka PCP z Chin – czy warto

Pompka PCP z Chin – czy warto

Pompka PCP z Chin zwana również pompką z dalekiego wschodu to temat, jakim dziś się zajmę i spróbuję podzielić się moimi doświadczeniami z dość intensywnego jej używania w ciągu ostatnich około 6 miesięcy. A na pytanie postawione w tytule czy warto – mam nadzieję, że p…

Gamo Golf Ball – cel reaktywny – test

Gamo Golf Ball – cel reaktywny – test

Gamo Golf Ball – cel reaktywny, który często się jakiś czas temu pojawiał wśród polecanych w wielu sklepach z wiatrówkami i dość spora ilość osób kupowała a ci, którzy nie kupili – pytali mnie czy warto. Taki cel trafił do mnie również czy wart jest swoich pienięd

Jeśli masz jakieś problemy z już posiadaną wiatrówką, jeśli chciałbyś coś kupić jednak powyższe informacje Ci nie do końca pomogły, jeśli znalazłeś wiatrówkę na strychu u dziadka i nie wiesz czy warto ją naprawiać lub zastanawiasz się jak to zrobić – zapraszam na naszą stronę lub do kontaku bezpośredniego (formularz poniżej).

EG

http://zwiatremwlufie.pl

Kontakt

8 + 9 =

Pin It on Pinterest

Share This