Dwa kółka dla Rafała – zbiórka

Jakiś czas temu trafiłem na materiał prasowy przedstawiający historię Rafała i jego wypadku podczas strzelania z wiatrówki na strzelnicy (jak się potem okazało nielegalnie działającej). Dziś po skontaktowaniu się z rodzicami Rafała i zapoznaniu się ze sprawą – ruszamy ze zbiórką pieniędzy na spełnienie jego marzenia.
W skrócie (bo szczegółowy opis znajdziecie pod linkiem poniżej) 16 letni Rafał w swoim liceum w Stalowej Woli stawił się na zajęciach ze strzelectwa (klasa o profilu wojskowym). Kilka strzałów i metalowy odłamek oderwany od kulochwytu dosięga jego oka. Niestety na stan obecnej medycyny odzyskanie wzroku w tym oku nie jest możliwe.
A co najstraszniejsze nikt nie czuje się odpowiedzialny za wypadek. Mimo że takich wypadków (tak wynika z zeznań innych uczniów w prokuraturze) było zdecydowanie więcej przez kilka ostatnich lat – nikt nie reagował, nikt niczego nie zgłaszał aż do chwili gdy Rafał stracił oko. Jak się potem okazało strzelnica działała absolutnie nielegalnie przez około 6 lat i z naruszeniem jakichkolwiek zasad wiatrówkowego BHP.

I stąd moja decyzja – po przedyskutowaniu tego z kilkoma osobami z naszej grupy strzeleckiej – o kontakcie z rodzicami Rafała i pytaniu co możemy zrobić aby pomóc. I zapadła decyzja.
Tak więc … nie będę się rozpisywał (wszystko znajdziecie pod linkiem) – braci strzelecka … pokażmy że nie wszyscy strzelcy to takie osoby jak te które prowadziły tę nieszczęsna strzelnice. Pokażmy co potrafimy i pomóżmy – jeśli nie jesteśmy w stanie ani cofnąć czasu, ani sprawić aby odzyskał wzrok w oku – spełnić jego marzenie.

Link do zbiórki:

https://pomagam.pl/motodlarafala

Oczywiście wszelkie informacje o postępach zbiórki i jej efektach będę publikował tu na blogu jak i w poszczególnych grupach strzeleckich i nie tylko. I oczywiście w razie jakichkolwiek pytań, chęci pomocy w zbiórce  – pozostaję do dyspozycji i proszę o kontakt.

Aktualizacja 27.06.2017

Zbiórka niestety – mimo dość sporego zainteresowania i chęci pomocy (teoretycznej) ze strony wielu osób – okazała się dość sporym niepowodzeniem. Po kilku tygodniach promocji, wsparcia medialno promocyjnego wielu osób – za co dziękuję – suma jaką udało się zebrać to 450 pln.

Na bezpośrednią prośbę mamy Rafała i samego Rafała i po konsultacji z współorganizatorem tej zbiórki kolegą Sebastianem Kłoskowskim – zbiórka została zakończona bez osiągnięcia zamierzonego celu.

Po odliczeniu kosztów jakie pobiera serwis pomagam.pl (serwis w którym zbiórka była prowadzona) na konto Rafała zostało przelane 417,17 pln. Z informacji przekazanych przez mamę Rafała wynika że pieniądze zostaną przeznaczone na rękawice motocyklowe dla Rafała.

Cóż mogę powiedzieć? Jestem odrobinę zawiedziony postawą naszego środowiska strzeleckiego w sprawie tej zbiórki, ale tym którzy zechcieli pomóc – chcę serdecznie podziękować a Rafałowi życzyć zdrowia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest

Share This